Požadavky na cenu

Jaké požadavky na kvalitu dětských patrových postelí budete uplatňovat? Nejde samozřejmě jenom o cenu postele, ta je pouze jedním z kritérií. Obvykle se ceny paland pohybují v rozmezí 6-20 tisíc Kč. Často jde také samostatně jenom o konstrukci palandy, matrace se účtuje zvlášť. U ceny záleží na materiálu, ze kterých jsou konstrukce zhotoveny, na jejich designu, povrchu a samozřejmě i značce výrobce. Přitom kvalitní dětská patrová postel může být i cenově dostupná.

Kvalita je nejdůležitějším kritériem

Velmi důležitá je kvalita. Samozřejmostí by u dětské patrové postele měla být bytelná konstrukce. Je nutné, aby postel vydržela nejenom pohyb při lezení nahoru, ale také tah do strany a výkyvy, pohyb vrtěním před usnutím. Postel se nesmí při pohybu rozviklávat a také musí disponovat kvalitním kováním spojů. Je nutné, aby bylo možné kování případně podle potřeby dotahovat.

Dále je nezbytný dostatečně opracovaný povrch (dřevo), aby nedošlo ke zranění dítěte. Konstrukce roštu postele musí být dostatečně pevná, stejně tak příčky roštu, kterých musí být navíc dostatečný počet, aby matrace místy nepropadávala. Postel v patře musí mít dostatečně vysoké bočnice, aby nedošlo ke spadnutí.